Tak přesně sem patří motto, moudro, pravda, nebo nějaký emovejžblecht. A proto, že jsem teď spokojený a nechci vylejvat svou duši, nic tu nebude!

Jablečný štrůdl

10. září 2009 v 10:38 | Adam
Tak nám, kamarádi, otevřeli ve škole "Jablečnej sad".
Hned první dílna, kam mě poslali je uplně nová. Jedná se vlastně o přestavěné pokoje, na kterých dřív bydleli lidi z nástavby. Nově vymalováno, vapodlahováno a hlavně vyjabkováno. Aby se neřeklo, dostali jsme do dílny 7 iMaců disponujících dvacetipalcovou obrazovkou, iMacovou, jako vždy naprosto nepraktickou myš a klávesnici Genius v bílé barvě, neb někdo z ekonomického dostal alespoň na poslední chvíli rozum a uvědomil si, že když už kupujeme počítač s cenou přesahující 30 tisíc korun českých a myš podobně cenově vyváženou, klávesnici za 2500,- si již OPRAVDU nemůžeme dovolit.....

Jakmile do menší místnosti vymalované žlutou a dosti útočnou barvou vstoupíte, ocitnete se v ráji každého Apple maniaka. Po stranách se nachází kopec placatých věcí s logem "Jabka" na dolním rámečku, vesele si dřepících na hliníkoumělohmotném podstavci. (Vypadá to jako hliník, nicméně je to hmota) Z učitelského se na vás zády k vám otočen zubí osmý iMac a megalomanské logo Jablka na jeho zadní straně vám dává vědět, že ho Malypetr nezakoupil na místní tržnici od vietnamského překupníka s kvalitními švýcarskými hodinkami a tepláky "Addidas"

Po usednutí se dozvíte, že monitor můžete lehce naklopit, takže i hobit sedící o půl metru níž než my stále něco uvidí. Tedy on toho vlastně uvidí tolik co my, hovno. Povrch monitoru je totiž nesmyslně lesklý. Chápu že lesklé a "air" věci jsou dnes v módě, ale tohle nejlepší nápad nebyl. Po zatažení žaluzií můžeme pokračovat v práci. Uchopíme myš a dostaneme rázem další ránu. Pro ty kteří ApploMyš ještě v ruce nedrželi: Není to vlastně myš. Místo talčítek disponuje jednolitou horní plochou, která se celá tlakem zamáčkne. V praxi to funguje tak, že přetahujete-li něco z jednoho konce plochy na druhý a dojedete přitom myší na konec stolu, musíte ji zvednout a tím se vám ihned odklikne výběr a upustí. Při práci s grafikou štěstí. Myš je však kapitolou sama pro sebe, neb navíc místo kolečka disponuje titěrným trackballem. Jedná se o kuličku o průměru asi tak 7mm. Nedá se s ní scrollovat, je citlivá až to bolí a zamačkává se, takže posouvat musíte jemně a z lehka.

Výkonostně na tom náš plochý kamarád není až zas tak úžasně. Intel DualCore taktovaný na 2,6 GHz, 2Gb RAM a integrovaná nVidia 9400 GT s 256Mb paměti. Jedninné co to zachraňuje je chipset nForce a kvalitní monitor s hezkými, živými barvami, který ovšem zabíjí ta lesklá věc mezi vámi a obrazem. I tak ale nechápu, co na téhle srandě stojí těch 30. Srovnatelné PC i s monitorem postavíte za +- 20 tisíc korun (vycházím z cen na CZC.cz, nikoliv z daleka nejlevnějšího krámu v ČR) a za těch třicet tisíc pak hodně, hodně slušný stroj. Navíc mě ve finále posadili k jinému počítači, než jsem vyfasoval, protože na tom mém začaly skákat chybovky, náš kamarád OS X 10.5.8 mi začal vyprávět cosi o špatných oprávněních ve složce s právě istalovaným inDesignem (Program který vůbec nic neumí, ale říká se, že je profesionální, tak ho profíci využívaji).

No uvidíme jak se osvědčí. Sí ja mén madafaka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Žídek Žídek | E-mail | Web | 3. října 2009 v 18:55 | Reagovat

Tak pokud za tim iMacem sedí takovej buran jako ty, nemůže bejt recenze jiná než negativní. :D Ale chyba je mezi klávesnicí a židlí... :D

2 DcHeaven DcHeaven | 5. listopadu 2009 v 23:02 | Reagovat

Hehe, jasně pane žid. Pravda je, že iMacy uměj velký hovno, o čemž ses sám přesvědčil. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.